Müzik Okuluna Hazırlık

Trio sanat kursunda; Devlet Konservatuarları, Eğitim Fakülteleri Müzik Öğretmenliği Ana Bilim Dalları, Güzel Sanatlar Fakülteleri Müzik Bilimleri ve Müzik Teknolojileri Ana Bilim Dalları, Türk Müziği Konservatuarları, Güzel Sanatlar Liseleri Müzik Bölümleri ve Sahne Sanatları Fakültelerine giriş özel yetenek sınavlarına öğrenci hazırlanmaktadır.

Hazırlık kurslarında temel olarak müziksel işitme yeterliliğinin arttırılması, ritmik ve ezgisel nota okumanın, ezgisel belleğin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Dersler bire bir olarak işlenmekte olup, uygulamalarıyla desteklenmektedir.

Kurumumuzda bulunan 4 akustik, 10 dijital piyano, 14 bireysel çalışma odası ve çalışma stüdyosu öğrencilerimizin bireysel çalışmalarını yapabilmeleri için her zaman kullanıma açıktır. Trio Sanat Kursu 14 yıllık hizmet süresi boyunca onlarca öğrenciyi müzik okullarına kazandırmıştır.

Kurumumuzda müzik okullarına yerleşme oranı %90'nın altına düşmemiştir. Her sene artan tecrübemizle bu başarı oranını daha yukarılara taşımak öncelikli hedefimizdir.

Yorum Yap Yorum Yap Call Now ButtonHemen Ara