Hakkımızda

Hakkımızda

İzmir’deki sanat eğitimini, alanlarında uzman eğitimcilerle profesyonel seviyeye çıkarmak amacıyla kurulmuştur. T.C. MEB Özel Trio Sanat Kursu; 2005’ten bu yana deneyim ve tecrübesinin ışığında eğitim sunmaktadır.

Uzman kadrosu ile hayatında amatör ya da profesyonel olarak müziğe ve dansa yer vermek isteyenler için eğitim sunmaktadır.

Herkesin güvenle eğitim alabileceği, milli eğitim bakanlığına bağlı, kadrosunda sadece üst düzey eğitmenlere yer veren seçkin bir kurumdur.

Özel Trio Sanat Kursu 470 m2 kullanım alanına sahiptir.

  • 12 derslik
  • 4 akustik piyano
  • 8 elektronik piyano
  • Sinevizyon ve ses sistemleri ile donatılmış dans salonu
  • 1 akustik davul
  • Mini dinleti salonu
  • Profesyonel ses kayıt sistemleri

Öğrencilerimizden oluşan müzik gruplarımızın çalışmaları için düzenlenmiş olan profesyonel araçlarla donatılmış ses yalıtımlı stüdyosu ile sizlere hizmet vermektedir.

Kursumuzda her yaştan müzik tutkunları için programlar mevcuttur. Bu programlar bireylerin emsallerini gözlemlemeleri ve deneyimlerini paylaşmaları için düzenli olarak gerçekleştirilen mini dinletilerle desteklenmektedir. Ders alan bütün ilkokul ve ortaokul 1. ve 2. kademe öğrencilerimize ücretsiz koro dersleri verilmektedir.

Kurulduğu andan itibaren öğrencileriyle il içinde sayısız aktivite gerçekleştiren kurumumuz farklı illerde düzenlenen birçok festivale de katılmıştır. Kurumumuzda velilerimizden oluşan her yıl düzenli olarak konser aktiviteleri düzenleyen korumuz vardır. Ayrıca kurumdan ders alan bütün öğrencilerin ve velilerimizin her eğitim öğretim yılı içerisinde çeşitli tarihlerde geleneksel hale getirilmiş gösteriler gerçekleşmektedir.

Trio Sanat Kursu hizmet süresi boyunca onlarca öğrenciyi müzik okullarına kazandırmıştır. Kurumumuzda müzik okullarına yerleştirme oranı % 90'ın üzerindedir. Her yıl sahip olduğumuz tecrübe ile bu oranı daha yukarılara taşımak öncelikli görevimizdir. Avrupa’nın en iyi üniversiteleri arasında yer alan ‘London College of Music’, diğer uluslar arası kurullar tarafından kabul görmüş, uluslar arası kalite ve kriterlere uygun eğitim programı dahilinde öğrencilerine seçtikleri alanda diploma alma olanağı sunmaktadır.

Trio Sanat Kursu bu eğitim programı dahilinde enstrüman çalan öğrencilerine bu diplomayı verme yetkisine sahip ender kurumlardan biridir. Öğrencinin programa dahil olacağı seviye öğrenciyi çalıştıran öğretmen tarafından belirlenmektedir. Sınavlar her yıl Haziran ayında İngiltere’den gelen sınav komisyonu tarafından yapılmaktadır ve sekiz seviyeden oluşan sertifika programını tamamlayan öğrenciler diploma almaya hak kazanır.

Yorum Yap Yorum Yap Call Now ButtonHemen Ara