Modern Dans

20.yüzyıl başlarında bale sanatına alternatif olarak gelişen bir dans türüdür.hemen her tür müziğe uydurulabilen hareketlerle yapılır.yeni hareket stilleri yaratmak için diğer dans hareketleri ile birleştirilebilir.

Kurumumuzda Profesyonel eğitmenler tarafından düzenli ve sürekli dersler halinde verilen eğitimler, her yaştan bireyin katılım sağlamasına imkân tanımaktadır. Çocuklar ve yetişkinlere özel olarak farklı biçimlerde düzenlenen eğitimlerde müzikle bedenin ahengi esas alınmaktadır.

Modern Dans eğitimlerine erken yaşlarda başlamak çocuk yaştaki katılımcıların koordinasyon becerilerini geliştirirken, ileriki yaşlarda profesyonel dans edebilmenin temelleri atılmaktadır. Modern Dans sanatın birçok öğesini içerisinde barındırmaktadır. Dans eğitmenleri tarafından yaş gruplarına uygun şekilde hazırlanan ders müfredatları, önceden belirlenen gün ve saatlerde düzenli bir şekilde yürütülmektedir. Müzik eşliğinde verilen eğitimlerle katılımcıların müzik konusunda yetenekleri de geliştirilmektedir. Modern dans eğitimine katılmak isteyen çocuklar için 5-14 yaş arası tavsiye edilmekte olup, erken yaşlarda sağlanacak olan vücut disiplini hedeflenmektedir. Dans eğitimleri her yıl düzenli olarak yapılan gösterilerde kostüm , sahne ve dekor ile birleştirilerek görsel şölen haline dönüşmektedir

Yorum Yap Yorum Yap Call Now ButtonHemen Ara