Sercan KILINÇ

BATERİ-GİTAR-VİYONSEL-PİYANO

İzmir’de doğdu. Müziğe, ortaokul yıllarında amatör gruplarda bateri çalarak başladı. Ortaokuldan sonra müzik öğretmeninin de katkılarıyla Işılay Saygın Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazanarak profesyonel müzik eğitimine başladı.

Lise yıllarında MEB tarafından ‘Ülkeler Arası Dostluk Projesi’ adı altında düzenlenen etkinlikte Azerbaycan Güzel Sanatlar Lisesi’nde okulunu temsilen konserler verdi.
2011 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümünü kazanarak piyano alanında Dr. Oğuz Özcan, viyolonsel alanında Doç.Dr. Mümtaz Hakan Sakar, işitme ve armoni alanında Dr. Esin Uçal Canakay ile çalıştı.

Üniversite yıllarında da bateri çalmaya etti ve bu alanda Türkiye’nin önemli isimlerinden Fikri Yargıcı ile teknik ve teorik olarak eğitim aldı. Doğaç Titiz, Cengiz Tural, Erhan Seçkin, Cengiz Baysal, Carmine Appice gibi Türkiye ve dünyaca ünlü isimlerin workshop ve masterclass’larına katıldı.

2015 yılında mezuniyetinin ardından eğitimciliğe başladı ve halen Trio Sanat bünyesinde piyano, bateri ve viyolonsel derslerine girmektedir.

Yorum Yap Yorum Yap Call Now ButtonHemen Ara